תאטרון נדנדה | הצגות ילדים

כספיון

בחזרה לדף הצגות לילדים »

כספיון הצגה המבוססת על טכניקת התיאטרון השחור הצגה כספיון על פי ספרו של פאול קור

הצגה לילדים עפ"י ספרו של פאול קור

מחזה ופזמונים: איילה קורקוס
בימוי: אבי מלכה
מוזיקה: עדי כהן
תלבושות: רקפת לוי

משתתפים: יוגב בוסקילה, אביב קושניר, ליאת לטוביץ, דניאל ליברטי, מעיין אליאסי, קלרה זרצקי, שיר קליפר.

ההצגה אושרה ע"י סל תרבות ארצי ואומנות לעם.

כספיון, דג הכסף הקטן, שוחה אל הים הפתוח כדי למצוא את הוריו של לוויתן תינוק שהלך לאיבוד. חבריו יזהירו אותו מן הסכנות אבל הוא נחוש בדעתו לעזור לחבר. במסעו הוא פוגש בשלל יצורי ים ועובר הרפתקאות רבות. האם יצליח כספיון במשימה? האם יתכן שדג קטן אחד יהפוך לגיבור יצורי הים?

כספיון הוא סיפור על התבגרות. דרך סיפור ההרפתקאות נבחנים ערכים כמו חברות, שיתוף וערבות הדדית.

מסעות כספיון מספרים את סיפורו של זה שמעז לחצות גבולות, שמשתחרר מכבלים של מוסכמות ושל פחדים, ושחותר באומץ להשגת יעדיו. כספיון הקטן הוא הילד (וגם המבוגר!) שכולנו רוצים להיות.

ההצגה כספיון מבוססת כולה על סודות התיאטרון 'השחור'. לראשונה בישראל, עולה הצגה באורך מלא, המוצגת בטכניקה זו. העולם הקסום של הים קם לתחיה על הבמה, בחגיגה של צבעים ומראות קסומים.

כספיון היא הצגה לכל המשפחה, הילדים הקטנים יתרגשו למראה כל רגע ורגע, והמבוגרים יתפעלו עוד יותר.

יוצרי ההצגה, איילה קורקוס (מחזה), אבי מלכה (בימוי) ותיאטרון נדנדה ממשיכים את ההצלחות הקודמות עפ"י ספריו של פאול קור ("הפיל שרצה להיות הכי", "הילד שאהב את הירח") ומביאים לכם סטנדרט חדש של הפקות איכות לילדים.

משך ההצגה שעה וחצי כולל הפסקה.

מהביקורות:

"...גירסה בימתית מתוחכמת ומענגת... הצגה מושקעת מאד בכל פרמטר... מדובר ביצירת תיאטרון לכל דבר, שמביאה בחשבון את משך הזמן הדרוש לעלילה דרמטית להתפתח, לשקוע, לנשום, ולשכנע את הצופים, ולא משנה מה גילם ועד איזה גובה משתלשלות רגליהם הקטנות מהכסאות..."

מרים קוץ, "ידיעות אחרונות"

"...ההפתעה המרכזית טמונה בכך שזהו תיאטרון שחור שהופך כאן להצגת ילדים קסומה, צבעונית, מפתיעה ומרתקת. אם כן, אל תטעו, התיאטרון השחור וקסמו מייעד את ההצגה גם לילדים גדולים. אפילו גדולים מאוד... כמוני."

יעל שחר-שריד, "הורים וילדים"


לרכישת כרטיסים בהנחה מיוחדת לגולשי האתר »

לראש הדף